Zadzwoń : 22 675 98 27 Email: klub@fitfun.pl
Test Beep w Fit&Fun
30KwiBrak komentarzy
Test Beep w Fit&Fun
Monika Holc Kwiecień 30, 2018 Brak komentarzy

Test Beep w Fit&Fun

3

 

BEEP TEST w FIT&FUN

Sprawdź swoją wytrzymałość krążeniowo-oddechową.

Test wahadłowy na odcinku 20 metrów wyciśnie z Ciebie siódme poty.

Wielostopniowy test wahadłowy na odcinku 20 metrów to badanie, z którego chętnie korzystają sztaby szkoleniowe profesjonalnych klubów w wielu dyscyplinach, ale też nauczyciele WF-u w zwykłych szkołach. W największym skrócie polega on na bieganiu pomiędzy dwoma znacznikami (liniami), oddalonymi od siebie o 20 metrów w określonym, stale rosnącym tempie. Dobiegasz do jednego, słyszysz sygnał dźwiękowy i zwracasz. W tę i z powrotem.

Beep test to sprawdzian dość skomplikowany. Biegacz zaczyna od tempa 8,5 km/h. Etapy różnią się od siebie, bo pokonujemy w nich różną liczbę 20-metrowych odległości. Każdy fragment testu trwa nieco ponad minutę.

Jeżeli biegacz dotrze do linii przed sygnałem, powinien zatrzymać się i poczekać. Sędziowie pozwalają jednak na metr lub dwa niedokładności. Koniec testu następuje w momencie, gdy biegacz dwukrotnie nie przebiegnie 20 metrów w wyznaczonym czasie.

Ostateczny wynik to łączna liczba pełnych pokonanych etapów + ilość przebiegniętych 20-metrówek w niedokończonym fragmencie. Najlepszy rezultat profesjonalnego sportowca (o nim dalej) – 17.1 – oznacza więc, że ukończył on 17 pełnych etapów i jeszcze 20 metrów z następnego.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Teście  Beep w Fit&Fun.

SOBOTA 19.05.2018

GODZINA 13:00 ,

PRZY PIĘKNEJ POGODZIE TEST ZOSTANIE PRZEPROWADZONY NA DWORZE , JEŻELI JEDNAK NIE BĘDZIE WARUNKÓW ODPOWIEDNICH ZOSTAJEMY NA SALI B.

Zapisy na test w recepcji klubu

Test jest bezpłatny dla członków klubu

Test przeprowadzi kadra Trenerów Fit&Fun

Każdy uczestnik  testu zobowiązany jest to przestrzegania zasad i uważnego słuchania prowadzących. Prosimy o przemyślane przystąpienie do testu i odpowiedzialną postawę sportową.

Wymagania to bardzo dobry stan zdrowia J i już od dziś przygotowujemy nasze ciało , dbamy o zdrową dietę i regenerację po treningu.

Zapraszamy J

Szczegółowe informacje dotyczące testu beep w linku :\

http://www.la.awf.poznan.pl/files/Biegi_wytrzym_jogging/Test_wahad%C5%82owy_20m__beep-test_.pdf